Šumavská hasičská liga - Dudák Cup

Základní údaje

Požární útok
Jihočeský kraj
Disciplína
Kraj
www
Zdeněk Pomahač
2006
Vedoucí
Rok založení
Správce (při úpravách asistuje i CPS)

Kontakty

E-mail

  • pomdre(a)seznam.cz

Telefon

  • 724 229 805

Odkazy

Domovská stránka

Facebook

Statistika

Profil zobrazen

  • 18361x

Sociální sítě

Partneři

Měšťanský pivovar Strakonice Požáry.cz Vítěz - Poháry a medaile X-flame

O soutěži

Jedna z největších soutěží v požárním sportu v Jihočeském kraji a určitě ta nejkvalitnější v Pošumaví.

Historie

Soutěž byla založena v roce 2006.

Časy mužů

„Nejhodnotnějším výsledkem Šumavské hasičské ligy - Dudák Cup v kategorii mužů bylo pokoření hranice 17 vteřin. Což jsou časy, které patří k nejlepším v České republice. O tento úspěch se postaraly nejprve Kalenice a poté i Únětice z Plzeňského kraje.

Časy žen

Mezi ženami drží rekord Šumavské hasičské ligy – Dudák Cup ženy ze Žernovic, které v loňském roce pokořili čas 18 vteřin,“ uvádí Anna Kramlová, strojnice Sboru dobrovolných hasičů Výškovice.

Pravidla účasti

„Účast v Šumavské hasičské lize – Dudák Cup je povolena všem družstvům, které se řádně přihlásí do soutěže a zaplatí startovné. Proto se v Šumavské hasičské lize – Dudák Cup umožnila účast také družstvům, která leží daleko za hranicemi Šumavy, z čehož máme radost,“ říká Josef Zábranský, předseda rady Šumavské hasičské ligy – Dudák Cup.

Pravidla provedení

Všechny týmy se mezi sebou utkávají v disciplíně zvané požární útok. To je disciplína, jejíž úkoly plní sedm členů soutěžního družstva. Každý z těchto členů tzv. běhá na svém úseku a dělá stále stejný nacvičený úkon. Ve zkratce jde o to, že se sedmičlenná družstva snaží co nejrychleji srazit terče pomocí vody čerpané z nádrže přenosnou stříkačkou, kterou předtím sestavili.

Pravidla pořadatele

Všechny týmy se mezi sebou utkávají v disciplíně zvané požární útok. Muži závodí na 3B, ženy na 2B, povoleny jsou úzké hadice B65 a C42

Fotografie

Facebook

Vzkazy