Podboubínská hasičská liga

Základní údaje

Požární útok
Jihočeský kraj
Disciplína
Kraj
www
Šabouk František
2013
Vedoucí
Rok založení
Správce (při úpravách asistuje i CPS)

Kontakty

Odkazy

Domovská stránka

Statistika

Profil zobrazen

  • 1697x

Sociální sítě

O soutěži

Podboubínská hasičská liga je ligou v požárním útoku a má ve svém seriálu zařazeno maximálně 7 závodů, jejichž pořadatelé jsou velice pečlivě vybíráni, aby se jednalo o závody s velkou kvalitou a velice dobrým zázemím.

Historie

Podboubínská hasičská liga vznikla v roce 2013 jako samostatná liga. První ročník této ligy se běhal na většině soutěží současně s jinými ligami, ale postupem času se někteří z pořadatelů těchto závodů osamostatnili a začali pořádat Podboubínskou hasičskou ligu, jako samostatný závod, který je možno běhat také dvoukolově, díky čemuž si získala Podboubínská hasičská liga svou popularitu.

Časy mužů

Časy mužů se v této soutěži výrazně neliší od ostatních lig a stále se zlepšují. Ke zlepšování časů dochází také tím, že se liga běží na většině soutěží dvoukolově.

Časy žen

Časy žen jsou také na dobré úrovni a jsou srovnatelné s časy z jiných lig.

Pravidla účasti

Podboubínské hasičské ligy se mohou zúčastnit všechna družstva z celé ČR a SK, případně i ze zahraničí na základě přihlášky do soutěže a uhrazením startovného za daný závod.

Pravidla provedení

Závodí se v disciplíně Požární útok dle platných pravidel Požárního sportu, které obsahují určité změny viz. Pravidla PBHL zde: http://pbhl.firesport.eu/index.php?akce=tema&tema=645

Pravidla techniky

Požární stříkačka české, nebo slovenské výroby s funkčními klouby a klapkou, která vychází ze schváleného typu PS 8 nebo PS 12, nebo jejíž schvalovací řízení probíhá. (čerpadlo nové generace) Ovládání plynu mechanické, umístěné na směšovacím zařízení, nebo na místě určené výrobcem. Povolený nástavec na víku čerpadla a držáky savic na tepelném výměníku (chladiči) do výšky 1 cm.

Výfukové potrubí musí procházet vývěvou a ústit na původním místě. Povolen je 4-svodový výfuk.

Savice o délce 2,5 metru (bez tvarových podložek) +/- 5 cm, se šroubením o průměru 110 mm. Minimální počet závitů na koncovkách = 2,5. Koncovka savice ke koši je v max. délce 40 mm včetně závitu.

Koš s funkční klapkou (povolen “motýlek“) a kovovým výpletem ( ocelové struny se nepovažují za kovový výplet ) umožňující vypuštění vody ze sacího vedení. Ovládání klapky na vnějším plášti koše.

Koš nemusí mít ozuby na hákový klíč.

Rozdělovač s funkčními uzávěry. Tělo rozdělovače nesmí být žádným způsobem upravováno pro snazší způsob nošení. Za rozdělovač s funkčními uzávěry se považuje i rozdělovač s otočenými pákami.Proudnice vlastní, průměr výstřikové hubice 12,4 - 13 mm.

Maximální délka proudnice je 450 mm včetně půlspojky.

Útočné vedení "C" - plošná šířka min. 64 mm (C 42) +/- 1 mm, délka 20 m v toleranci 1 m včetně půlspojky.

Dopravní vedení "B" - plošná šířka min. 100 mm (B 65) +/- 1 mm, délka 20 m v toleranci 1 m včetně půlspojky.

Pravidla výstroje

Závodníci běží se standartní výstrojí viz. Pravidla požárního sportu. Povinná je helma schváleného typu a opasek. Samozdřejmostí je, že celý tým musí být v jednotném oblečení. Pokud si družstvo půjčí závodníka, tak tento závodník běží ve svém domovském oblečení.

Více o pravidlech ohledně výstroje naleznete zde: http://pbhl.firesport.eu/index.php?akce=tema&tema=645

Pravidla hodnocení

Celá liga je založena na bodovém systému, kde je každá soutěž bodově ohodnocena a družstvo s celkovým nejvyšším bodovým ziskem získá titul: "Vítěz PBHL".

Podrobnosti k bodování naleznete zde: http://pbhl.firesport.eu/index.php?akce=tema&tema=645

Pravidla pořadatele

Pořadatelé zveřejňují pozvánky na své soutěže a místní úpravy před termínem konání soutěže na webu ligy zde: http://pbhl.firesport.eu

V případě, že máte zájem tuto ligu pořádat, tak neváhejte kontaktovat zástupce rady Podboubínské hasičské ligy. Rada ligy je složena výhradně ze zástupců sborů, kteří soutěž v daném ročníku pořádají.

Ceny

Ceny za celkové umístění v Podboubínské hasičské lize jsou předávány vždy na závěrečném galavečeru, který se koná vždy v den konání poslední soutěže této ligy.

Fotografie

Vzkazy