Moravskoslezský pohár

Základní údaje

Požární útok
Moravskoslezský kraj
Disciplína
Kraj
www
2003
Vedoucí
Rok založení
Správce (při úpravách asistuje i CPS)

Kontakty

Odkazy

Domovská stránka

Facebook

Statistika

Profil zobrazen

  • 17081x

Sociální sítě

O soutěži

Soutěže se mohou zúčastnit všechna hasičská družstva z celé ČR, na základě přihlášky k jednotlivým soutěžím v kategorii muži a ženy.

Pravidla účasti

Soutěže se zúčastní družstva, která se prezentují nejpozději do zahájení soutěže.

Pravidla provedení

Dle platných pravidel požárního sportu a pravidel Moravskoslezského poháru na rok 2006 na sklopné terče.

Pravidla techniky

Požární stříkačka české nebo slovenské výroby s funkčními klouby a klapkou.Savice –délka 2,5±0,1 metru bez tvarových podložek, se šroubením o průměru 110 mm, minimální počet závitů na koncovkách – 2,5.Koš s funkční klapkou umožňující vypuštění vody ze sacího vedení. Ovládání klapky na vnějším plášti koše.Hadice "C" min. plošná šířka 65 mm, hadice "B" min. plošná šířka 100 mm. Délka hadic 20 m s tolerancí ± 1 m.Rozdělovač musí být průchozí s funkčními uzávěry.

Pravidla výstroje

K provedení disciplíny nastoupí soutěžní družstvo v jednotné ústroji, která sestává z dlouhých kalhot (zcela zakrytá kolena a lýtka) a blůzy nebo trička s dlouhým nebo krátkým rukávem. Opasek lehký, ochranná přilba (pouze schváleného typu). Obuv pracovní nebo sportovní

Pravidla hodnocení

Čas požárního útoku bude měřen výhradně elektronickou časomírou. Časomíra musí být konstruována tak, aby měřila na dvě desetinná místa a musí být opatřena čitelnou světelnou tabulí se zobrazeným průběhem času a dosaženým časem. Umístění družstev se bude posuzovat podle dosaženého času na dvě desetinná místa.

Pravidla pořadatele

Dodržet rozměry terčů, tj. nástřiková deska (500x500mm), průměr otvoru 50 mm, středící kruh o průměru 150 mm, výška středu otvoru nad zemí 1600 mm, barva desky a středícího kruhu ve vzájemném kontrastu - tmavá deska, světlý středící kruh.Nádrž na vodu bude mít stěny vysoké 0,8 m, šířka min. 0,9 m a nejmenší obsah vody 1000 l, vnitřní a vnější stěny a horní okraj nádrže musí být bez ostrých hran, uší a madel. Levá stěna nádrže z pohledu od základny musí být souběžná se středovou osou základny.

Ceny

Každé družstvo má nárok na věcnou i finanční odměnu za umístění, ale jen družstva z Moravskoslezského kraje mohou obdržet body do seriálu poháru.

Fotografie

Facebook

Vzkazy