Jihlavská Open liga

Základní údaje

Požární útok
Kraj Vysočina
Disciplína
Kraj
www
Petr Zerzánek
2008
Vedoucí
Rok založení
Správce (při úpravách asistuje i CPS)

Kontakty

E-mail

  • pzerzanek(a)nbox.cz

Telefon

  • 777 078 056

Odkazy

Domovská stránka

Facebook

Statistika

Profil zobrazen

  • 20601x

Sociální sítě

O soutěži

Soutěže se mohou zúčastnit všechna hasičská družstva z celé ČR i ze zahraničí, na základě přihlášky k jednotlivým soutěžím v kategoriích muži a ženy.

Historie

Liga vznikla jako reakce na sice zavedenou ale v pravidlech málo pružnou Jihlavskou Okresní ligu. Již od prvního ročníku bylo jasné, že je to krok správným směrem. I když si v sezoně 2008 hodně teamů soutěž teprve oťukávalo, přesto úroveň soutěže byla poměrně vysoká.

Časy mužů

16,52 Nevcehle na domácí soutěži 2009

Časy žen

16,31 Nevcehle v Pavlově 2008

Pravidla účasti

Soutěže se zúčastní družstva, která se prezentují nejpozději při zahájením soutěže.Vyjímku tvoří družstva žen, která musí být přítomna nejpozději do 1,5 hodiny od zahájení soutěže. Začátkem soutěže se rozumí nástup soutěžních družstev na zahájení soutěže.

Pravidla provedení

"DRÁHA 10m+90m, ÚZKÉ HADICE, SKLOPNÉ TERČE(EX)"

Dle platných pravidel požárního sportu uvedených ve Směrnici požárního sportu SH ČMS a pravidel Jihlavské OPEN ligy pro rok 2008, na sklopné terče.

Pravidla techniky

Přenosná požární stříkačka s funkčními klouby a klapkou schváleného typu. Kombinace motorů a čerpadel není možná!Savice - délka 2,5 +/-0,1m bez tvarových podložek, se šroubením o průměru 110 mm.Koš s funkční klapkou, jejíž ovládání je umístěno na vně pláště.Hadice „C 42“ min.šířka 65mm, hadice „B65“ min.šířka 100mm. Délka hadic 20m s tolerancí +/- 1 metr.Rozdělovač s funkčními uzávěry, s ovládacími prvky, bez ostrých hran.

Pravidla výstroje

K provedení požárního útoku jednotná ústroj přesahující kolena, zakryté kotníky – tričko nemusí být zastrčené do kalhot,Obuv pracovní nebo sportovní dle pravidel požárního sportu,Opasek lehký,Ochranná přilba odpovídající Pravidlům požárního sportu.

Pravidla hodnocení

Čas požárního útoku bude měřen elektronickou časomírou.Terče musí být vybaveny viditelnou signalizací ukončení pokusu.

Pravidla pořadatele

Dodržení rozměrů terčů, tj.nástřiková deska (500x500mm), průměr otvoru 50mm, středící kruh o průměru 150mm, výška středu otvoru nad zemí 1600mm, barva desky a středícího kruhu ve vzájemném kontrastu.Nádrž na vodu musí mít stěny vysoké 0,8m, šířku min.0,9m a nejmenší obsah vody 1000l, kraje musí být bez ostrých hran, nádrž bez uší a madel.

Ceny

Finanční a věcné ceny.

Fotografie

Vzkazy