Metodika disciplíny požární útok

01.12.2014
Projekty
Datum
Kategorie
Autor

Název: Metodika disciplíny požární útok
Autor: Bc. Barbora Škodová
Rok vydání: 2014
Počet stran: 108
Cena: 150,- Kč

Obsah knihy

Kniha o požárním útoku je takovou příručkou (metodikou) jak tuto disciplíny provozovat. Po úvodní kapitole z historie požárního sportu, kniha popisuje obecně požární útok, včetně nejznámnějších závodů a tabulkou pořádaných lig na území ČR. Dále se v knize náchází hlavní principy a pravidla tréninkového procesu, popis kondiční, technické a taktické přípravy. Samostatná kapitola je věnována technickému provedení disciplíny na jednotlivých postech (jak zaklekávat, jak stříkat, jak jít do kádě, atd). V závěru knihy je návrh ročního tréninkového makrocyklu, postupně přehledně vysvětlovat kdy a co trénovat. V knize se i dozvíte jak se protahovat a jak regenerovat.

Prostě přiručka, která by neměla chybět v žádné hasičárně a u všech hasičů,
kteří tuto krásnou disciplínu provozují.

O autorce

Barbora Škodová - SpisovatelkaJako malá jsem si přála napsat knihu. Jedničky ze slohů, pochvaly od češtinářek slohové soutěže, kurz tvůrčího psaní tomu nahrávali, ale námět nějak nepřicházel. Tak jsem papír a tužku hodila za hlavu a začala jsem se prohánět po hřišti s hadicí. Léta ubíhala já mezitím běhala po nejrůznějších závodech, nejčastěji na extraligových závodištích v dresu chrášťanských ladies. Vystudovala jsem sport a tělovýchovu na univerzitě, kde jsem měla napsat bakalářku. Ale o čem psát, vždyť já nic než požární útok neznám. No jasně požární útok. Učitele atletiky jsem musela tedy chvíli přesvědčovat než souhlasil, že mojí práci povede. A tak začala naše malá válka. Každý jsme měli jinou představu, každý věděl svoje. Hodinové, uhádané konzultace, nespočet emailů, každá stránka knihy se mi vrátila 5x a celá červená na přepsání. Ale po roce práce jsem držela vytištěnou bakalářku obhájenou za jedna, byla jsem šťastná a byla jsem vděčná svému vedoucímu za úžasné vedení a pomoc při psaní. Při obhajobě když jsem vyzdvihla přínos a jedinečnost díla, neboť takováto kniha nebyla o požárním útoku dosud vydána předseda komise, který byl mimochodem nadšen vybraným a zpracovaným tématem, prostě řekl: ,,tak to vydejte“.

O knize

Radost se získaného bakalářského titulu netrvala dlouho, neboť přišel tvrdý pád, a to doslova. A já skončila s operovaným kolenem, nepohyblivá a měsíc o berlích. Jelikož jsem nezmar a neposeda den ležení mi stačil. Pro zabavení jsem vytáhla bakalářku a opět se ponořila do několikadenního transu ťukání do notebooku, listování v odborné literatuře a přepisování bakalářky na knihu. Poté přišlo na řadu googlení a obepisování nakladatelství. Bohužel jsme každý od mé knihy očekávali něco jiného měli jsme jinou představu o obsahu a podmínkách vydání. Tak jsem to vzdala, sama knihu přece vydat nemůžu. Proč ne řekl mi kamarád. Tak jsem se pustila znovu do googlení jak na to. Chtělo to sehnat tiskárnu (poměr kvalita cena), zažádat o ISBN, sehnat grafika a hlavně sehnat prachy. Sepsala jsem žádost o sponzorský dar a rozesílala na všechny strany. Bohužel po měsíci se mi vrátila pouze jedna odpověď, naštěstí kladná. Pozary.cz slíbili finanční příspěvek, ovšem na vytištění to nestačilo. Tak jsem to opět vzdala. Ale kamarád mi poradil Startovac.cz, a tak jsem se to rozhodla zkusit, jako poslední šanci. Vytvořila jsem projekt, přidala ho na Startovac.cz a pak sdílela. Už od prvních minut pomalu peníze přibývali a já se ze zklamání dostávala do příjemného šoku. Víc než přibývající peníze mě těšily reakce a zprávy lidí, kterým se projekt líbil, kteří mi drželi palce a moc fandili. Denně přicházeli zprávy, které mi vlévali optimismus a ztracenou sebedůvěru do žil. S povzbudivými zprávami přicházeli i dotazy ohledně tréninkové činnosti. Další impuls, že dělám dobře a kniha se upotřebí. Denně jsem poslala desítky smsek a emailů.

Startovač banner

Odkaz na projekt na Startovači

Po měsíci se vybrala dvojnásobná částka potřebná k vytištění knihy. Našla jsem šikovného grafika, který mi ke knize navrhl obálku a udělal předtiskovou přípravu. Našla jsem tiskárnu a dohodla pro obě strany nejvýhodnější podmínky. Opět denní nálož emailů, při schvalována návrhů obálky a domlouvání s tiskárnou. V národní knihovně mi bylo přiděleno ISBN, což nese povinnost knihu poslat do významných knihoven v ČR. Napsat povinné stránky ve správném znění, formátu a pořadí. Když už byli všechny podklady hotové, odeslala jsem je do tiskárny, kde mě nechali kouknout se na nátisk knihu. Nátisk znamenalo, že pokaždé vytiskli arch papíru s 8 stranami a já kontrolovala barevnost, kvalitu papíru a správnost pořadí stránek. Jednalo se především o titulní stránku. Po celém dnu tisku byly archy papíru mé knihy vykládány na paletu, čekalo je rozřezání na jednotlivé stránky a svázaní konečně v knihu. Mezitím mi domů přišlo několik krabic obálek, které jsem musela všechny nadepsat jménem človíčka, kterému kniha bude patřit. Po týdnu byla kniha hotova a já si jí mohla na paletě odvést domů.

Metodika disciplíny požární útok - Tiskárna

Fotografie z tiskárny v Ústí nad Labem, první arch obálky knihy

Fotografie ze zákulisí

Je to nepopsatelně krásný pocit držet v ruce něco, co jsem s takovou dřinou vytvořila já. S ním vzápětí přicházel pocit zvědavosti a obavy jakou kniha vyvolá reakci a to se dozvím už brzo! :)

Barbora Škodová - První kniha

Ať se kniha líbí a ať jsou především informace v ní k užitku.

Objednávka knihy

VYPRODÁNO

Centrum požárního sportu nenese žádnou odpovědnost za prodej knihy a ani z něj nemá jakékoliv zisky. Portál zde vystupuje pouze v roli mediálního zprostředkovatele. Veškeré dotazy tudíž směřujte na hlavního iniciátora této akce Barču Škodovou.

Sociální sítě

Co si o tom myslíte?